User Tag List

+ Konuya Cevap Yaz
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: redyellow ve manifesto dertleşiyor

Süper Moderatör manifesto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    43
    61 mesaja 67 teşekkür aldı
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

redyellow ve manifesto dertleşiyor

Hey gidi günler heyyyy

Alevi forumları, türk forumları, hack forumları, dini forumlar genel forumlar..

HEPSİ bir bir gitti @redyellow ve @manifesto hala burada

O zamanlar genç bir üniversite öğrencisiydim. Forumları keşfedince hazine bulmuş gibiydim. O zamanlar evlerde internet neredeeee. İnternet kafeye giderdik yada üniversitenin bilişim salonuna orada forum forum gezerdik.

Derken üni bitti evlendik çoluk çocuk, şairin dediği yolun yarısını bile geride bıraktık ama redyellow ve manifesto hala burada.

Şuna şahit oldum ki redyellow forum sitelerinin en değerli demirbaşlarından biridir. Ama dizdiği kervanlar bir bir ortadan kayboluyor Kapanan siteler ile emekler de ortadan kayboluyor.

Son macerası ihvanforum de kepenk kapatma kararı almış, ama redyellow süresiz banlanarak redin kepenklerini daha önce kapatmışlar

Abi gel sen beni dinle, emeklerin kaybolmayacağı platforma wordpress platformuna gel, kendi işinin patronu ol.

İslami-Forum yoluna devam ediyor.

Devlet başkanlarını eleştirebilirsiniz, hükümet başkanlarını da bakanlarını da yüksek yargı üyelerini de yani dilediğiniz kişiyi özgürce eleştirebilirsiniz.

Kimse sizi düşüncelerinizden dolayı yargılamayacak.

Zaten Rabbimiz bize oyunu kime verdin diye sormayacak, men Rabbüke ve men dinüke ve men nebiyyüke.. sorular bunlar

Bu soruları da biz çalmadık

Gençliğini nerede harcadın, kazancını nerede tükettin, kul hakkı yedin mi, adam kayırdın mı, haksız kazandın mı, israftan gösterişten uzak yaşadın mı, ibadetlerinde eksiklik var mı..

Bizim sorular bunlar..

2. manifesto üyemize teşekkür edenler:
    redyellow (11.May.2019)

Moderator
    Ettiği Teşekkür
    107
    31 mesaja 33 teşekkür aldı
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eyvallah, teşekkürler.

Forumlarda hakikaten acaip günlerimiz oldu, bazen akplisin diye şutladılar bazen akp düşmanı diye
    Halbuki ben her zaman DOĞRUNUN DOSTU, YANLIŞIN DÜŞMANI idim ama bunu bir türlü anlamadı bazıları.
    Ben başörtüsünü savundum akpyi savunuyorsun dediler, ben İSRAFI ELEŞTİRDİM akp düşmanı dediler

Cedelleşe cedelleşe bugünlere kadar geldik.
    Fakat yoruldum artık

Hele şu son zamanlarda özellikle akpliler tarafından her yazılana hainnnn, fetöööö, cehapeeee denilmesi iyice yordu beni.

Adama soğan diyorsun fetö diyor, israf İslamda haramdır diyorsun cehapeee diyor.
    Eskiden bir çok forumda insanlarla tartışsak da adam gibi tartışmalar oluyordu.
    Katılmasam da adam gibi fikir ve düşünce yazıyorlardı.
    Şimdi varsa yok hainnnnn, fetööööö, cehapeeee!

Böyle bir ortamda daha fazla devam etmenin pek anlamı kalmadı benim için.

Kervan Allah can sağlığı verirse 2500 e ulaşınca günlük yazmaktan vazgeçeceğim forumlarda.
    Belki çok önemli olay vs olduğunda ara sıra tıklarım forumlara

İlgin ve yazın için teşekkür ederim, sağolasın.

4. 2 kişi redyellow üyemize teşekkür etti:
    Admin (11.May.2019),manifesto (11.May.2019)

Süper Moderatör manifesto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    43
    61 mesaja 67 teşekkür aldı
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı redyellow Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eyvallah, teşekkürler.

Forumlarda hakikaten acaip günlerimiz oldu, bazen akplisin diye şutladılar bazen akp düşmanı diye
    Halbuki ben her zaman DOĞRUNUN DOSTU, YANLIŞIN DÜŞMANI idim ama bunu bir türlü anlamadı bazıları.
    Ben başörtüsünü savundum akpyi savunuyorsun dediler, ben İSRAFI ELEŞTİRDİM akp düşmanı dediler

Cedelleşe cedelleşe bugünlere kadar geldik.
    Fakat yoruldum artık

Hele şu son zamanlarda özellikle akpliler tarafından her yazılana hainnnn, fetöööö, cehapeeee denilmesi iyice yordu beni.

Adama soğan diyorsun fetö diyor, israf İslamda haramdır diyorsun cehapeee diyor.
    Eskiden bir çok forumda insanlarla tartışsak da adam gibi tartışmalar oluyordu.
    Katılmasam da adam gibi fikir ve düşünce yazıyorlardı.
    Şimdi varsa yok hainnnnn, fetööööö, cehapeeee!

Böyle bir ortamda daha fazla devam etmenin pek anlamı kalmadı benim için.

Kervan Allah can sağlığı verirse 2500 e ulaşınca günlük yazmaktan vazgeçeceğim forumlarda.
    Belki çok önemli olay vs olduğunda ara sıra tıklarım forumlara

İlgin ve yazın için teşekkür ederim, sağolasın.
    Aynen seni tanıdığımdan beri pek değişmedin düşünce adına yani.

Bende değişmedim aslinda. İnsanlar siz akp liydiniz hocaniza saldirinca akp düşmani oldunuz gibi laflar etti.

Olay alsinda öyle değil. Akp macerasi başlarken böyle değildi. Liberali milli görüşçüsü merkez sağcısı yani her kesimden insani kucaklamişlardi. Bizde o rüzgara kapildik meğer sahteymiş.

Erdoğan iktidarını kalıcı yapmak ve kök salmak için bütün bu çevreleri kullanmış. Ahmet Altan, Cengiz Çandar gibi bir çok liberal akp yi ilk yıllarında destekledi çünkü vesayete karşı duruyor zannediyorduk.
    Şimdi gelinen noktada akp vesayetin adresi oldu. Zaten bu akp ile yanyana olmamız mümkün değil. Fetö ve 15 temmuz işin tuzu biberi oldu.
    Son seçimlerin tamaminda Saadete oy verdim. En azından bir duruşu ilkesi var. İnşallah daha çok destek alırlar.

Forum olarak daha çok kaynak konular üzerinde durmaya çalışıyoruz böyle de devam edecek.
    Ama sosyal medya zaten yetiyor dediğin gibi. Artık bilgisayar kullanan pek yok neredeyse herkes internete telefondan giriyor haliyle de forum değil sosyal medya öne çikiyor.

Moderator
    Ettiği Teşekkür
    107
    31 mesaja 33 teşekkür aldı
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı manifesto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizde o rüzgara kapildik meğer sahteymiş.
    Seni yaramaz seni O rüzgarla bana az gürültü etmedin

Son seçimlerin tamaminda Saadete oy verdim. En azından bir duruşu ilkesi var. İnşallah daha çok destek alırlar.
    Eyvallah...

Forum olarak daha çok kaynak konular üzerinde durmaya çalışıyoruz böyle de devam edecek.
    Ama sosyal medya zaten yetiyor dediğin gibi. Artık bilgisayar kullanan pek yok neredeyse herkes internete telefondan giriyor haliyle de forum değil sosyal medya öne çikiyor.
    Hayırlısı olsun inşaallah.

Ben kervanı sonlandırsam da can sağlığı olduğu sürece forumlara ara ara takılmaya devam ederim inşaallah.

+ Konuya Cevap Yaz