User Tag List

+ Konuya Cevap Yaz
Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Güzel sözler

Kurucu Admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    39
    56 mesaja 61 teşekkür aldı
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Güzel sözler

En güzel sözler, manalı sözler, anlamlı sözler, ünlülerden sözler, ünlü sözler, ünlülerin sözleri, islami sözler, derin sözler, hikmetli sözler..
    1-) Kısmetine razı olmayan kuldan Cenab-ı Hak razı olmaz. *(Şadi Şirazi)

2-)Hiç bir şey göründüğü gibi değildir. Bugün hayat veren su, yarın sizi boğabilir. (Mevlana)

3-) Bir kez yalanını yakaladığın kişinin bin kez doğrusunu sorgularsın

4-) Küsmek ve darılmak için bahaneler aramak yerine, sevmek ve sevilmek için çareler arayın (Mevlana)

5-) Ey îmân edenler! Allah'dan sakının ve doğru kimselerle beraber olun. *(Tevbe119)

6-) Sevgiliye verilen en güzel hediye sadakattir. *Hz. Ali (r.a)

7-) Ey Rabbimiz! Bize gücümüzün yetmediği şeyleri yükleme! Bizi affet, bizi bağışla, bize acı! *(Bakara Sûresi / 286.Âyet)

Biz harama düşmek endişesiyle, helalin onda dokuzunu terk ederdik. *Hz. Ömer (r.a)

9-) Her Şey üstüne üstüne geliyorsa, belki de sen ters gidiyorsundur? (Dostoyevsky)

10-) Akıllı kimse, nefsini hesaba çeken ve ölümden sonrası için çalışandır *Hadis (Tirmizi)

11-) Üzülme Can! Doğruysan zarar gördüm deme. Bil ki iyiler mutlaka kazanır.. *Hz Mevlana

12-) Kalpleri birbirine ısındıran Yalnızca ALLAH' tır.. *(Enfal, 63)

13-) Allahâ'ım! Ya çektiğim sıkıntılara göre bana güç ver. Ya gücüm yettiği kadar sıkıntı! *Fuzûlî

14-) Şaka dahi olsa asla yalan söylemeyinâ*(Hz.Muhammed S.A.V)

15-) Ben geçmişimi dürdüm, büktüm ve kaldırıp çöpe attım, bu çöpleri ise ancak; kediler ve köpekler karıştırır. (Necip Fazıl)

16-) Ölüm Allah'ın sevgili kullarına, bir bardak tatlı soğuk suyu içmek kadar kolay gelir. , *İmam Gazali

17-) İnsanlar sahip olduklarını küçümser, sahip olamadıklarını önemser. “ Malcolm Forbes

18-) Mecnun olup Leyla için çöller aşmışsın ne fayda Mümin olup Mevla için secdeye varmadıktan sonra. *NECİP FAZIL KISAKÜREK

19-) Kabrin arkası için çalışınız, hakiki saadet ve lezzet ondadır. *Bediuzzaman Said Nursi

20-) İki şey mühimdir, birincisi okyanus gibi bol haysiyet, ikincisi Elif gibi dimdik şahsiyet . ! *(Hz. Mevlana)

21-) Kopan gülün dalında durması ne kadar zorsa Kırılan kalbinde onarılması o kadar zordur!.. [Hz.Mevlana]

22-) Dürüstlük pahalı bir mülktür, ucuz insanlarda bulunmaz. *Balzac

23-) Budur cihanda benim en beğendim meslek, Sözüm odun gibi olsun, hakikat olsun tek⦠*M. AKİF ERSOY

24-) Dünya düşüncesi kalpte karanlıktır, ahiret düşüncesi ise kalpte nurdur.- *Hz. Osman (r.a)

25-) İnsanlar sahip olduklarını küçümser, sahip olamadıklarını önemser. “ (Malcolm Forbes)

26-) Edep sahibi, yediği tokadın sahibini aramaz, sebebini arar. (Mevlana)

27-) Konuştuğum için pişman olmuşumdur ama sustuğum için asla pişman olmadım¦ *Lokman Hekim

28-) Hayâ eden, saklanır. Saklanan kişi sakınır. Sakınan kişi de Allah tarafından korunur.â (Hz. Ömer)

29-) Kanuni: Ağaçları sarınca karınca, günah var mı karıncayı kırınca?
    Ebussuud : Yarın Hakkın divanına varınca, Süleyman'dan hakkın alır karınca

30-) Düşmanın yoksa, hayatta hiç başarılı olamadın demektir. (Che)

31-) Sanmasınlar yıkıldık. Sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)

32-) Bir insana başkaları yanında verilen öğüt, öğüt değil, hakarettir. (Hz Ali)

33-) Aç canavara karşı muhabbet gösterisinde bulunmak, merhametini değil iştahını açar; hemde diş ve tırnağının kirasını ister.(Bediüzzaman Said Nursi)

34-) Her münakaşanın temelinde birisinin cahilliği yatar.- Louis Dembitz Brandeis

35-) Cennet ve cehennemle ilgili ileri geri konuşmak istemem çünkü her ikisinde de dostlarım var.-“ Twain

36-) Eşeğe kanat taksan uçup gideceği yer ahırdır. Anonim

37-) Söz benim ağzımdayken söz benim esirim, ,Söz ağzımdan çıktıktan sonra artık ben sözümün esiri olurum (Hz.Ali)

38-) Bütün günler ölüme gider. Son gün varır. MONTAİGNE

39-) Dilini terbiye etmeden önce yüreğini terbiye et. Çünkü söz yürekten gelir, dilden çıkar..
    -Hz. Mevlana

40-) Olabildiğin kadarsın, olmadıysa bırak kalsın
    (manifesto)

Ettiği Teşekkür
    39
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel günler sana gelmez, sen onlara yürüyeceksin..

Ettiği Teşekkür
    39
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

"Korkarım dünyada bir zaman gele,

İnsanlar yaşaya, insanlık öle..."

Bahtiyar Vahapzade

+ Konuya Cevap Yaz

Bu Konu için Etiketler