User Tag List

+ Cevap Ver
Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Sakın Kader deme Kaderin Üstünde Bir Kader Vardır

laik müslüman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banned
    Konular
    45
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tecrübe Puanı
    0

Sakın Kader deme Kaderin Üstünde Bir Kader Vardır

eyyubi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör Bir Dost
    Konular
    1055
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tecrübe Puanı
    10
    Ondan değil, bide müslümandan dinle. Hocaefendi derki ; Şiir okumak, yazmaktan zordur.

"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Allah, kahretmek istediği kimsenin önce aklını alır.

Banned
    Konular
    45
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tecrübe Puanı
    0
    Alıntı eyyubi Nickli Üyeden Alıntı Üye olmadan linkleri göremezsiniz üye olmak için hemen tıkla! Click here to register]
    Ondan değil, bide müslümandan dinle. Hocaefendi derki ; Şiir okumak, yazmaktan zordur.

hayret mübarek kadından şarkı şiir dinlemek günah değil midir

nasıl müslüman cemaat burası yahu

eyyubi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör Bir Dost
    Konular
    1055
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tecrübe Puanı
    10
    İnsanın fikri neyse zikride oymuş. 12-13-14 yaşındaki kızlarda sen başka şeyler görüyorsan lütfen bakma..
    "Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Allah, kahretmek istediği kimsenin önce aklını alır.

Banned
    Konular
    45
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tecrübe Puanı
    0
    Alıntı eyyubi Nickli Üyeden Alıntı Üye olmadan linkleri göremezsiniz üye olmak için hemen tıkla! Click here to register]
    İnsanın fikri neyse zikride oymuş. 12-13-14 yaşındaki kızlarda sen başka şeyler görüyorsan lütfen bakma..

12-13-14
    hım

demek ergenlik çağındaki kız erkek el ele gösteren şarkıları göstersem kabul edeceksin günah olduklarını öyle mi?
    Siz çok seversiniz cübbeli ne demiş
    aşağıdaki de ilk etapta bulduğum video
    yok yani bilelim kadın şarkıcıdan şarkı dinlemek günah mı değil mi?

Üye olmadan linkleri göremezsiniz üye olmak için hemen tıkla! Click here to register]

manifesto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör Bir Dost
    Yer
    Kocaeli
    Konular
    1078
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tecrübe Puanı
    10
    Alıntı laik müslüman Nickli Üyeden Alıntı Üye olmadan linkleri göremezsiniz üye olmak için hemen tıkla! Click here to register]
    hayret mübarek kadından şarkı şiir dinlemek günah değil midir

nasıl müslüman cemaat burası yahu
    @Üye olmadan linkleri göremezsiniz üye olmak için hemen tıkla! Click here to register] Senin derdini doğrusu anlayamadım ben. Çıkıntılık yapmak veya ilmi itiraz yapmak arasında gelip gidiyorsun. Daha geçenlerde forumda kadın sesi niye haram olsun diye itiraz eden sen şimdi cemaat neden kız çocuklarına şarkı şiir söyletiyor haram değil mi diye itiraz eden yine sensin, amacını derdini anlamak güç,yukarıda alıntıda var.

Bu tür durumlar "Münafıklara" yakışır Müslümana yakışmaz samimi olacaksın doğru olacaksın ilkeli olacaksın.

Dil ve Kültür festivalinin amacı eğlenmek zevkten dört köşe olmak gününü gün etmek değil. Dünyanın değişik yerlerinde ki Türk okullarının ve evrensel barışa katkılarının tanıtımını yapmaktan ibaret. YANİ insanlar dini bir vecibe olarak görmüyor bu etkinlikleri. Kültürel bir faaliyet.
    Cemaatin her faaliyeti dini faaliyet olmak zorunda değil. Bazen sosyal bazen kültürel bazen de dini çabalar olur ki hepsinin ortak payesi barış, sevgi, hoşgörü, birlikte yaşama ve diyalog anlayışının yeşermesidir.
    Terör örgütlerine kamyon kamyon silah taşıyanlar bu çabaları anlayacak seviyede insanlar da değildir. Bu yüzden ülke ülke dolaşıp Türkiye'ye tek bir zararları olmayan bu eğitim kurumlarını yurt dışında kapattırmaya çalıştılar. Tarih önünde bunun hesabını verecekler bunlar unutulacak ihanetler değil.
    Hiçbir ordu, zamanı gelmiş bir düşünceye karşı koyamaz. VİCTOR HUGO

Banned
    Konular
    45
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tecrübe Puanı
    0
    Alıntı manifesto Nickli Üyeden Alıntı Üye olmadan linkleri göremezsiniz üye olmak için hemen tıkla! Click here to register]
    @Üye olmadan linkleri göremezsiniz üye olmak için hemen tıkla! Click here to register] Senin derdini doğrusu anlayamadım ben. Çıkıntılık yapmak veya ilmi itiraz yapmak arasında gelip gidiyorsun. Daha geçenlerde forumda kadın sesi niye haram olsun diye itiraz eden sen şimdi cemaat neden kız çocuklarına şarkı şiir söyletiyor haram değil mi diye itiraz eden yine sensin, amacını derdini anlamak güç,yukarıda alıntıda var.

Bu tür durumlar "Münafıklara" yakışır Müslümana yakışmaz samimi olacaksın doğru olacaksın ilkeli olacaksın.

Dil ve Kültür festivalinin amacı eğlenmek zevkten dört köşe olmak gününü gün etmek değil. Dünyanın değişik yerlerinde ki Türk okullarının ve evrensel barışa katkılarının tanıtımını yapmaktan ibaret. YANİ insanlar dini bir vecibe olarak görmüyor bu etkinlikleri. Kültürel bir faaliyet.
    Cemaatin her faaliyeti dini faaliyet olmak zorunda değil. Bazen sosyal bazen kültürel bazen de dini çabalar olur ki hepsinin ortak payesi barış, sevgi, hoşgörü, birlikte yaşama ve diyalog anlayışının yeşermesidir.
    Terör örgütlerine kamyon kamyon silah taşıyanlar bu çabaları anlayacak seviyede insanlar da değildir. Bu yüzden ülke ülke dolaşıp Türkiye'ye tek bir zararları olmayan bu eğitim kurumlarını yurt dışında kapattırmaya çalıştılar. Tarih önünde bunun hesabını verecekler bunlar unutulacak ihanetler değil.
    BEN KADIN SESİNİN HARAM OLMADIĞINI BELİRTTİM
    ama o konuyu açar incelersen sizler haramdır dediniz.Yani kendinizin haram dediği şeyi kendiniz yapıyorsunuz.Burdaki ayrıntıyı anladın mı?size diyorum ki haramsa bu konser ayağı nedir.[Kısa bir anektod -daha ufaktım- cemaat abileriyle zamanında katıldığımız bir piknik etkinliğinde bir arkadaş telefonuna kadın sesiyle şarkı yükleyip açmiştı.Orada bir çok dersane hocası bu şeyin günah olduğunu söylemişti]
    yani ata sözü ile anlatmak gerekirse bu ne perhiz bu ne laha turşusu
    Asıl münafıklık işte odur ki, saf mazbut ailelere kadın sesi haram deyip bu tür işler yapmaktır.

Türk okulları diye lanse edilen yerlerin o ülkenin elit kesimine hitap ettiğini ve eğitim dilinin türkçe olduğunu.Sadece iki türkülük türkçe ile bu işin kotarıldığını söyleyen çok insan oldu.

Cemaatin her faaliyeti dini olmalıdır diye bişey dediğimi hatırlamıyorum.Ama cemaatsen ama himmet toplayıp bunlar cennetin anahtarıdır diyeceksen yaptığın her hareket din namına olmasa bile islam sınırları içerisinde olmalıdır.

Övündüğünüz okullarda ingilizce eğitim dile.Afrikanın xxx ülkesi xxx şehrinde ingilizlerin amerikalıların kolonileşmelerine uygun olarak ingilizce eğitim vermek ne zamandan beri vatanperverlik olmuştur.

atıyorum bir nijeryada yerli halkı es geçip koloni faaliyetleriyle ingilizcenin anadil gibi olması sonucu bu kadar emperyal bir şey sonucu boko haram diye bir örgüt çıkıyorsa sorumlu kimdir.düşün biraz

Süper Moderatör Bir Dost
    Yer
    Kocaeli
    Konular
    1078
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tecrübe Puanı
    10
    Alıntı laik müslüman Nickli Üyeden Alıntı Üye olmadan linkleri göremezsiniz üye olmak için hemen tıkla! Click here to register]
    BEN KADIN SESİNİN HARAM OLMADIĞINI BELİRTTİM
    ama o konuyu açar incelersen sizler haramdır dediniz.Yani kendinizin haram dediği şeyi kendiniz yapıyorsunuz.Burdaki ayrıntıyı anladın mı?size diyorum ki haramsa bu konser ayağı nedir.[Kısa bir anektod -daha ufaktım- cemaat abileriyle zamanında katıldığımız bir piknik etkinliğinde bir arkadaş telefonuna kadın sesiyle şarkı yükleyip açmiştı.Orada bir çok dersane hocası bu şeyin günah olduğunu söylemişti]
    yani ata sözü ile anlatmak gerekirse bu ne perhiz bu ne laha turşusu
    Asıl münafıklık işte odur ki, saf mazbut ailelere kadın sesi haram deyip bu tür işler yapmaktır.

Türk okulları diye lanse edilen yerlerin o ülkenin elit kesimine hitap ettiğini ve eğitim dilinin türkçe olduğunu.Sadece iki türkülük türkçe ile bu işin kotarıldığını söyleyen çok insan oldu.

Cemaatin her faaliyeti dini olmalıdır diye bişey dediğimi hatırlamıyorum.Ama cemaatsen ama himmet toplayıp bunlar cennetin anahtarıdır diyeceksen yaptığın her hareket din namına olmasa bile islam sınırları içerisinde olmalıdır.

Övündüğünüz okullarda ingilizce eğitim dile.Afrikanın xxx ülkesi xxx şehrinde ingilizlerin amerikalıların kolonileşmelerine uygun olarak ingilizce eğitim vermek ne zamandan beri vatanperverlik olmuştur.

atıyorum bir nijeryada yerli halkı es geçip koloni faaliyetleriyle ingilizcenin anadil gibi olması sonucu bu kadar emperyal bir şey sonucu boko haram diye bir örgüt çıkıyorsa sorumlu kimdir.düşün biraz
    Senin ciddi problemlerin var arkadaşım.

İnsanların cemaatten veya değil bu etkinliklerde kız çocukları şarkı söyler ise helal olur gibi bir iddiası oldu mu?

Kendi kendine gelin güvey oluyorsun.

O kadar çaresiz kalmışsın ki.

Bayanların başörtüsü takması gerekir başı açık olursa haram olur o halde STV'nin bayan spikerlerinin bazıları neden başı açık, bu haram değil mi diye cemaati eleştirmeye çalışan insanın zavallılığı ile senin bu saçma sapan itirazların aynı şey.

Türkçe Olimpiyatları veya artık Dil ve Kültür Festivali bunlar kültürel etkinlikler düzeyindedir. Bu gözle bakıyoruz ve değerlendirmeni de bu gözle yap.

Hele senin gibi gece gündüz kadın şarkıcılardan şarkı dinleyen birisi bu itirazı yapamaz, yani dinime söven bari Müslüman olsa derler önce sen aynaya bak.

Banned
    Konular
    45
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tecrübe Puanı
    0
    Alıntı manifesto Nickli Üyeden Alıntı Üye olmadan linkleri göremezsiniz üye olmak için hemen tıkla! Click here to register]
    Senin ciddi problemlerin var arkadaşım.

İnsanların cemaatten veya değil bu etkinliklerde kız çocukları şarkı söyler ise helal olur gibi bir iddiası oldu mu?

Kendi kendine gelin güvey oluyorsun.

O kadar çaresiz kalmışsın ki.

Bayanların başörtüsü takması gerekir başı açık olursa haram olur o halde STV'nin bayan spikerlerinin bazıları neden başı açık, bu haram değil mi diye cemaati eleştirmeye çalışan insanın zavallılığı ile senin bu saçma sapan itirazların aynı şey.

Türkçe Olimpiyatları veya artık Dil ve Kültür Festivali bunlar kültürel etkinlikler düzeyindedir. Bu gözle bakıyoruz ve değerlendirmeni de bu gözle yap.

Hele senin gibi gece gündüz kadın şarkıcılardan şarkı dinleyen birisi bu itirazı yapamaz, yani dinime söven bari Müslüman olsa derler önce sen aynaya bak.

iyi de ben çok müspet müslüman olduğumu takva sahibi olduğumu idda etmiyorum ki
    ben ne yazmışım özteki konuda kadın sesi haram değil demişim.hatta hadise dinliyorum demişim.gerçi bu aralara irem derici dinliyorum gerçekten sesi güzel neyse.

demem o ki bu cemaatin kendini böyle ulvi gösterip stv den bunları yayınlaması yada gerçekten msülümanlara yakışmayan reklamları stvden yayınlaması ki örnekler sunabilirim ama gerek yok.insanı hayrete düşürüyor
    demekki sizin davanız islam davası değil bir şekilde ne olursa olsun egemen olma davası bunu yaparken de islamı kullanmak davasıdır.

Peygambere teklif yapıldığında sana her şeyi veririz yeterki islamdan konuşma dendiğinde ne dediğini biliyorsunuz.Yani islama göre mizan etmeyecekseniz yaptıklarınızı hadi size güle güle .

uzunca anlatmaya bile lüzum görmüyorum artık

Süper Moderatör Bir Dost
    Yer
    Kocaeli
    Konular
    1078
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tecrübe Puanı
    10
    demem o ki bu cemaatin kendini böyle ulvi gösterip stv den bunları yayınlaması yada gerçekten msülümanlara yakışmayan reklamları stvden yayınlaması ki örnekler sunabilirim ama gerek yok.insanı hayrete düşürüyor
    demekki sizin davanız islam davası değil bir şekilde ne olursa olsun egemen olma davası bunu yaparken de islamı kullanmak davasıdır.

uzunca anlatmaya bile lüzum görmüyorum artık
    Uzunca anlatabileceğini sanmıyorum bunun için ciddi birikim ve ilmi alt yapı gerekli. Çok basit düşüncelere sahipsin, cemaat bir hizmet hareketi bu hareket içinde her dini seviyeden insan var, takva sahipleri de var sıradan Müslümanları da var ortak paydaları ilke ve değerleri.

-Anam babam sana fada olsun diyerek Erdoğan'ı yalamakla meşgul eski maocu iş adamları ile mi İslam'a hizmet ediliyor
    -Yada bakara makaracılarla mı? Yada meydanlarda Kur'anı kerim sallayarak mı?

Ben sana ufak bir şey anlayayım.. Belki bir şeyler öğrenirsin

Gülen cemaati 90 larda Rusya ve Türk cumhuriyetlerine açıldığında ilk giden insanları namazlarını gizli kılardı. Orada evlerde perdeyi örterler akşam ve yatsı namazlarını dahi evde kılarken sesli okumaz sesli şekilde tesbihat yapmazlardı. Çünkü toplumun din anlayışı yanlış ve namaz kılan insana radikal gözüyle bakıyorlardı.
    Yıllarca böyle devam etti. Cuma namazlarına bile camiye gitmez kendi aralarında cemaat olur okullarda hallederlerdi ki insanlar bu kimseleri "din" ile yaftalamayıp daha başlamadan ülkeden sınır dışı edilmesinler.

Talebelere birer ikişer yaklaştılar ve bir çoğuna İslamiyeti seçtiğini arkadaşlarına anlatma diye tembihler yapılır dini faatliyet görüntüsünden olabildiğince uzak tutmaya çalışırlardı kendilerini. Ve bu şekilde yıllarca hizmet etme şansları oldu.

Ama başka bir Nurcu grup, Sungur Ağabey grunu tıpkı Gülen gibi onlarda yurt dışına çıktılar. Ancak onlar tedbire ve metoda riaayet etmedikleri için ve çok sert bir şekilde sanki el bebek gül bebek dini anlatacaklarını sandıklarından hareketleri başlamadan bitti. Tutuklandılar sınır dışı edildiler. Şu baskın görüntülerini izle, koli koli Risale-i Nurlar bunca kitap elbette şüphe çeker ve orada sana fırsat vermezler oysa Gülen cemaati risaleleri yurt dışına o dönemde çıkarmamıştı bile evlerinden normal kitaplar olur diğer kitapları tedbir amacıyla bulundurmazlardı.

Rusya'da Risale-i Nur'ların yasaklanmasının sebebi bu Sungur ağabey grubunun tedbirsiz ve dikkatsiz davranışlarıdır. Neredeyse bir felakete yol açacaklardı.

İşte dünya ile entegre olup onlar ile uzun süreli bir yola çıkılmış ise metod ve tedbir çok önemlidir. Uluslar Arası Dil ve Kültür festivali ve Yurt dışı muhatapları bu hareketi dini bir hareket olarak gördükleri anda engel çıkaracak ve ön yargılı olarak takos koymaya çalışacaklardı. Oysa kültür barış hoşgörü gibi evrensel değerler ön plana çıkarılarak çok zorlu ülkelerde az veya çok bu güne kadar hizmet edebilme olanağı bulabildiler. Bu yüzden Türkçe Olimpiyatlarını değerlendirirken meselenin bütününe bak.
    Bu yazılanların da bence kıymetini bil

+ Cevap Ver

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yer imleri