User Tag List

+ Cevap Ver
Sayfa 1/3 123 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Cinsel İstismar Yasası Geri Çekildi...

redyellow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dost Bir Dost
    Konular
    721
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tecrübe Puanı
    3

Cinsel İstismar Yasası Geri Çekildi...

Cinsel istismar tasarısı geri çekildi

Başbakan Binali Yıldırım, tartışma yaratan cinsel istismar önerisi için "Gerek toplumdaki mutabakatın tam anlamıyla sağlanması, gerek Cumhurbaşkanımızın geniş mutabakat çağrısı, gerek muhalefet partilerinin kendi önerilerinin geliştirmesi için zaman tanımak için komisyona alıyoruz. Bütün herkesi görüşleri dikkate alınarak bu sorun çözüme ulaştırılacaktır. Bunu görmezden gelemeyiz" dedi.

Başbakan Yıldırım Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Başbakan Yıldırım'ın açıklamaları şöyle:

"Bugün İstanbul'da bilişim zirvesi var. Bakanlarımızla birlikte bu geleneksel bilişim sektörünün değerlendireceği toplantıyı yapacağız. O yüzden grup toplantımızı yapamadık.

CİNSEL İSTİSMAR YASASI TARTIŞMASI

Erken yaşta evlilik rıza olsa bile kanunen yasak, suç. AK Parti iktidarından önce böyle bir suç yoktu. AK Parti hem gençleri, hem aileleri korumak için bunu suç olarak tanımladı. Bu değişikliği bilemeyen gençler 17-18 yaşından önce evlilik yapıyor, çocuklar olunca, bu çocukların nüfusa kaydedilmesi esnasında bunun suç olduğunu öğreniyorlar. Böylece erkek cezaevine gidiyor, kadın çocuklarla ortada kalıyor. Yani gençlerin yaptığı bu evliliğin bedelini çocuklar ödüyor. Özellikle bu toplumda bilindiğinden daha derin, kanayan bir yaradır. Seçim meydanlarında bizler hep bu sorunla karşı karşıya kaldık ve biz bir söz verdik, toplumun bütün sorunlarını çöze çöze bugünlere gelen AK Parti'nin bir prensibi var, sorunlara çözüm üretmek. Bu işi halledelim diye bir girişimde bulunduk, kanun teklifi verdik. Birden bire kıyamet koptu. Neymiş, tecavüzcüye af geliyormuş. Böyle bir şey yok. Bizim amacımız bu mağduriyeti gidermek. Muhalefet partilerine bu konuda uzlaşma çağrıları yaptık ve teklifiniz varsa getirin, bu meseleyi halledelim ve kanayan yara ortadan kalksın. Bu çağrımız kabul görmediği gibi, aynı zamanda da bir siyasi rant olarak kullanma yolunu tercih ettiler ve çok önemli bir problemi ıskaladılar. Bu yönde toplumda da bir kafa karışıklığı oluşturmayı kısmen başardılar. Gerek toplumdaki mutabakatın tam anlamıyla sağlanması, gerek Cumhurbaşkanımızın geniş mutabakat çağrısı, gerek muhalefet partilerinin kendi önerilerinin geliştirmesi için zaman tanımak için komisyona alıyoruz. Bütün herkesi görüşleri dikkate alınarak bu sorun çözüme ulaştırılacaktır. Bunu görmezden gelemeyiz. Komisyonda görüşülecek, teklif gelirse olgunlaştırılacak; gelmezse STK'lardan, akademisyenlerden gelen önerileri de dikkate alarak bunu görüşeceğiz. Çözüm yeri siyasettir. Bu nedenle bu yanlışı düzeltmenin yolunu bulacağız.

Üye olmadan linkleri göremezsiniz üye olmak için hemen tıkla! Click here to register]

Admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kurucu Bir Dost
    Yer
    Kocaeli
    Konular
    523
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tecrübe Puanı
    10
    Alıntı redyellow Nickli Üyeden Alıntı Üye olmadan linkleri göremezsiniz üye olmak için hemen tıkla! Click here to register]

Cinsel istismar tasarısı geri çekildi

Başbakan Binali Yıldırım, tartışma yaratan cinsel istismar önerisi için "Gerek toplumdaki mutabakatın tam anlamıyla sağlanması, gerek Cumhurbaşkanımızın geniş mutabakat çağrısı, gerek muhalefet partilerinin kendi önerilerinin geliştirmesi için zaman tanımak için komisyona alıyoruz. Bütün herkesi görüşleri dikkate alınarak bu sorun çözüme ulaştırılacaktır. Bunu görmezden gelemeyiz" dedi.

Başbakan Yıldırım Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Başbakan Yıldırım'ın açıklamaları şöyle:

"Bugün İstanbul'da bilişim zirvesi var. Bakanlarımızla birlikte bu geleneksel bilişim sektörünün değerlendireceği toplantıyı yapacağız. O yüzden grup toplantımızı yapamadık.

CİNSEL İSTİSMAR YASASI TARTIŞMASI

Erken yaşta evlilik rıza olsa bile kanunen yasak, suç. AK Parti iktidarından önce böyle bir suç yoktu. AK Parti hem gençleri, hem aileleri korumak için bunu suç olarak tanımladı. Bu değişikliği bilemeyen gençler 17-18 yaşından önce evlilik yapıyor, çocuklar olunca, bu çocukların nüfusa kaydedilmesi esnasında bunun suç olduğunu öğreniyorlar. Böylece erkek cezaevine gidiyor, kadın çocuklarla ortada kalıyor. Yani gençlerin yaptığı bu evliliğin bedelini çocuklar ödüyor. Özellikle bu toplumda bilindiğinden daha derin, kanayan bir yaradır. Seçim meydanlarında bizler hep bu sorunla karşı karşıya kaldık ve biz bir söz verdik, toplumun bütün sorunlarını çöze çöze bugünlere gelen AK Parti'nin bir prensibi var, sorunlara çözüm üretmek. Bu işi halledelim diye bir girişimde bulunduk, kanun teklifi verdik. Birden bire kıyamet koptu. Neymiş, tecavüzcüye af geliyormuş. Böyle bir şey yok. Bizim amacımız bu mağduriyeti gidermek. Muhalefet partilerine bu konuda uzlaşma çağrıları yaptık ve teklifiniz varsa getirin, bu meseleyi halledelim ve kanayan yara ortadan kalksın. Bu çağrımız kabul görmediği gibi, aynı zamanda da bir siyasi rant olarak kullanma yolunu tercih ettiler ve çok önemli bir problemi ıskaladılar. Bu yönde toplumda da bir kafa karışıklığı oluşturmayı kısmen başardılar. Gerek toplumdaki mutabakatın tam anlamıyla sağlanması, gerek Cumhurbaşkanımızın geniş mutabakat çağrısı, gerek muhalefet partilerinin kendi önerilerinin geliştirmesi için zaman tanımak için komisyona alıyoruz. Bütün herkesi görüşleri dikkate alınarak bu sorun çözüme ulaştırılacaktır. Bunu görmezden gelemeyiz. Komisyonda görüşülecek, teklif gelirse olgunlaştırılacak; gelmezse STK'lardan, akademisyenlerden gelen önerileri de dikkate alarak bunu görüşeceğiz. Çözüm yeri siyasettir. Bu nedenle bu yanlışı düzeltmenin yolunu bulacağız.

Alıntı redyellow Nickli Üyeden Alıntı Üye olmadan linkleri göremezsiniz üye olmak için hemen tıkla! Click here to register]
    Üye olmadan linkleri göremezsiniz üye olmak için hemen tıkla! Click here to register]

İsabetli olmuş, 15-16 yaşında çocuklarla cinsel ilişkiye girmenin izahı yoktur. Bu ister yasal yollarla ister yasa dışı yollarla olsun mazeret üretilemez. Çocuk gelin meselesini bu toplum artık tarihe gömmeli. Batıyı ahlaksız toplum diye eleştirirler ama Amerika'da bir bayan öğretmen erkek öğrencisiyle cinsel ilişki yaşadığı için onlarca yıl hapis cezası aldı. Bu konuda onlardan geri kalmamalıyız.

laik müslüman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banned
    Konular
    45
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tecrübe Puanı
    0
    İlginç 9 yaşındaki kızla evlendi denilen bir peygamberin ümmeti mi bunu diyor

Dost Bir Dost
    Konular
    721
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tecrübe Puanı
    3

Daha dün akşam hem de hükümet adına açıklama yapan kurtulmuş önergeyi geri çekmeyeceğiz diyordu, 24 saat bile geçmeden çark ettiler.

Vantilatör bile bu kadar rüzgar yapmaz

ÇARK olayında rekor

- - - Updated - - -

Alıntı laik müslüman Nickli Üyeden Alıntı Üye olmadan linkleri göremezsiniz üye olmak için hemen tıkla! Click here to register]
    İlginç 9 yaşındaki kızla evlendi denilen bir peygamberin ümmeti mi bunu diyor
    Bazı İslam düşmanları böyle diyerek İslam düşmanlığı yapıyor sen de mi onlardansın? 9 yaş doğru değildir, haddini bil.

Banned
    Konular
    45
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tecrübe Puanı
    0

Daha dün akşam hem de hükümet adına açıklama yapan kurtulmuş önergeyi geri çekmeyeceğiz diyordu, 24 saat bile geçmeden çark ettiler.

Vantilatör bile bu kadar rüzgar yapmaz

ÇARK olayında rekor

- - - Updated - - -

Bazı İslam düşmanları böyle diyerek İslam düşmanlığı yapıyor sen de mi onlardansın? 9 yaş doğru değildir, haddini bil.
    Bazı derken....
    Sen ehli sunnel vel cemaat değil misin
    Buhari yazıyor bunu
    Mürted olursun sakın ha

- - - Updated - - -

Ha 9 değil 6 da olabilir sanırım bundan sinirlendin

eyyubi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör Bir Dost
    Konular
    1055
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tecrübe Puanı
    10
    Laik, Alemlerin Efendisine dil uzatacak kadar ileri gitme.

Neye inandığın, taptığın beni ilgilendirmez, ama Efendime dil uzatma..
    "Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Allah, kahretmek istediği kimsenin önce aklını alır.

7. Bunu beğendi.

redyellow (25.November.2016)

Banned
    Konular
    45
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tecrübe Puanı
    0
    Alıntı eyyubi Nickli Üyeden Alıntı Üye olmadan linkleri göremezsiniz üye olmak için hemen tıkla! Click here to register]
    Laik, Alemlerin Efendisine dil uzatacak kadar ileri gitme.

Neye inandığın, taptığın beni ilgilendirmez, ama Efendime dil uzatma..
    Tam olarak sorun nedir anlamadım.Öncelikle efendin ile aranda olanlardan ben sorumlu değilim.Sen efendinin kölesi olabilirsin

Bildireyim ki
    Alemlerin Rabbi (efendisi) Allahtır

Bundan başka sen tam olarak neye inanıyorsun?
    Bu forum islami forum ve sanırım bunu sorma hakkım var

Ehli sünnet vel cemaat olarak ifade edilen güruhtan ise Buhariyi redetmen imkansızdır.
    Buyur Buharide yazan hikaye
    ===============================================
    Fasil : Üye olmadan linkleri göremezsiniz üye olmak için hemen tıkla! Click here to register]
    Konu : Üye olmadan linkleri göremezsiniz üye olmak için hemen tıkla! Click here to register]
    Ravi : Üye olmadan linkleri göremezsiniz üye olmak için hemen tıkla! Click here to register]
    Baslik : PEYGAMBERİMİZİN HAZRET-İ ÂİŞE İLE NİŞANLANMASI

Ben altı yaşında bir kız iken Nebî salla`llahu aleyhi ve sellem beni akd ve nikâh eylemişti. (Üç sene sonra) biz Medîne`ye hicret ettik. Hâris İbn-i Hazrec oğullarının menziline indik. Müteâkıben ben, sıtmaya tutuldum. Bu cihetle saçım döküldü. (Hastalıktan kurtulduktan sonra) saçım gürleşti, uzayıp omuzlarıma döküldü. Bir kere ben, arkadaşlarımla berâber salıncakta oynarken annem Ümmü Rumân bana doğru geldi ve beni çağırdı. Ben de annemin yanına geldim. Beni ne edeceğini bilmiyordum. Annem elimi tuttu. Tâ evin kapısı önün (e geldiğimizde ora) da beni durdurdu. Ben de yorgunluktan kaba kaba soluyordum. Nihâyet soluğum biraz yatıştı. Sonra annem biraz su aldı. Onunla yüzümü, başımı sıvazladı. Sonra beni eve koydu. Evde Ensâr`dan birtakım kadınlar hazır bulunyordu. Bunlar bana: - Hayır ve bereket üzere geldin, hayırlı kısmet getirdin! di(ye alkışla) dılar. Annem beni bu kadınlara teslîm etti. Bunlar da benim kılığımı, kıyâfetimi düzlediler ve Resûlullah`a teslîm ettiler. Beni hiçbir şey sıkmadı. Ancak Resûlullah salla`llahu aleyhi ve sellem`i habersiz görünce sıkıldım. (Resûlullah bir sedir üzerine oturmuştu. Yanında Ensâr erkeklerinden, kadınlarından oturanlar vardı. Beni Resûlullah yanına oturttu). Ensâr kadınları beni Resûlullah`a takdîm ettiklerinde ben dokuz yaşında bir kızdım

Buyur şu da kaynak Üye olmadan linkleri göremezsiniz üye olmak için hemen tıkla! Click here to register]
    ================================================
    Şimdi senin kavgan kiminle?
    Bana laf yetiştirene kadar buhariye laf söyle
    Bunu yap sonra konuş

Dost Bir Dost
    Konular
    721
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tecrübe Puanı
    3
    Alıntı laik müslüman Nickli Üyeden Alıntı Üye olmadan linkleri göremezsiniz üye olmak için hemen tıkla! Click here to register]
    Bazı derken....
    Sen ehli sunnel vel cemaat değil misin
    Buhari yazıyor bunu
    Mürted olursun sakın ha

- - - Updated - - -

Ha 9 değil 6 da olabilir sanırım bundan sinirlendin

Birincisi buharide olduğu söylenen bir hadis için doğru değildir demek insanı mürted yapmaz,buharide veya başka bir yerdeki bahsi gelen hadis AYET DEĞİLDİR.... bi tarafından uydurup uydurup yazma.

İkincisi Peygamber efendimizle ilgili yazarken edebini, uslubunu bozma, bozulursun.

Üçüncüsü bak senin gibi LAİK BİR MÜSLÜMAN olan Yaşar Nuri Öztürkün bu konudaki yazısı:

Hz. Âişe Peygamberimizle kaç yaşında evlendi?

06 Kasım 2008

• -
    • A
    • +

İslam tarihinde kadın haklarının ilk ve en fedakâr savunucusu olarak gördüğümüz Hz. Âişe’nin maruz kaldığı iftiraların ilki olan ve Kur’an’da geniş bir biçimde anlatılan ‘İfk’ hadisesini biz, ‘İslam’da Büyük Günahlar’ adlı eserimizin ‘İftira’ bölümünde inceledik.
    Burada ele alacağımız konu, Müminlerin Annesi Hz. Âişe’ye atılan ikinci iftira, yani onun yaşı ile ilgili iftira olacaktır.

Arap-Emevî dinciliğinin, İslam düşmanı oryantalistlerle işbirliği halinde
    Üye olmadan linkleri göremezsiniz üye olmak için hemen tıkla! Click here to register] ettiğinin aksine, Hz. Âişe, Peygamberimizle evlendiği Üye olmadan linkleri göremezsiniz üye olmak için hemen tıkla! Click here to register], 9 yaşında değil, 18 veya 19 yaşındaydı.

Bu mesele, İslam araştırmalarının büyük ismi müfessir düşünür Ömer Rıza Doğrul (
    Üye olmadan linkleri göremezsiniz üye olmak için hemen tıkla! Click here to register]’un damadıdır) tarafından yıllar önce Üye olmadan linkleri göremezsiniz üye olmak için hemen tıkla! Click here to register] yapılmış ve Batılı oryantalistlerce ha bire öne sürülen ‘9 yaş’ iddiasının, geleneksel Emevî dinciliğinin asırlarca yaşatılan bir yalanı olduğu ispatlanmıştır.

Ne var ki, dinci taife, Hz. Peygamber’e iftira ve hakaret için kullanılan bu yalanları, hayret verici bir biçimde ve oryantalistlerin belirlediği şekilde yaşatmayı sürdürmüştür.

Sebep,
    Üye olmadan linkleri göremezsiniz üye olmak için hemen tıkla! Click here to register] daha açık görülüyor:

Dinci taife,
    Üye olmadan linkleri göremezsiniz üye olmak için hemen tıkla! Click here to register] düşüklük ve rezilliklerini savunmada Peygamberimizi kullanabilmek için bu iftiraya karşı çıkmamış, bir İslam bilgininin bu konudaki ispatlarını gündeme taşımamıştır.

Gerçek şu ki,
    Üye olmadan linkleri göremezsiniz üye olmak için hemen tıkla! Click here to register] ile aldatmayı hayat ve siyaset tarzı olarak benimsemiş dincilik ekipleri,�şehvet tutkularının yarattığı sıkıntıları aşmak için dinin kredilerini kullanma ihtiyacı duydukları zamanlarda, “Ne var bunda, Peygamberimiz de 9 yaşında bir hanımla evlenmemiş miydi?” deme hayasızlığına dayanak olacak bir yalanı ellerinin altında kullanıma hazır tutmayı yeğlemişlerdir.

Yani İslam ve mukaddesatın haysiyetini koruma yerine nefislerinin sefilliklerini savunabilmeyi esas almışlardır.

DİNCİ HAYASIZLIĞIN�OYUNU

Dincilik mümessilleri, bir yandan bu haysiyetsizlikleri sergilerken, öte yandan, oryantalistlerin iftiralarını deşifre edip yere çalan bizleri, “İslam’da reform yaparak dini bozuyor, dini sosyetenin keyfine uyduruyor” şeklinde onursuz iftiralarla karalayarak halkı ifsat etme alçaklığını sürdürmüşlerdir.

Tarihin ve Tanrı’nın onları bugün getirdiği yer ise, okyanusun öte yanından İslam’a müdahale ederek dinin adını değiştirip
    Üye olmadan linkleri göremezsiniz üye olmak için hemen tıkla! Click here to register]’an’ı İncilleştiren, camiyi kiliseye çevirmeye kalkan Evangelistlere uşaklık ve yardakçılık zilletidir.

Kendi deyimleriyle, ‘Bu coğrafyada, BOP Projesi’ne eşbaşkanlık görevi yapmak’ düşüklük, dalalet ve hıyanetidir.

Allah âdildir ve riyakârların hayasız yüzlerini işte böyle teşhir etmektedir.

Meselenin bizi ilgilendiren yanına gelelim:

Hz. Peygamber konusunda, gerçeklerden çok duyguları öne çıkaran geleneksel anlayış –ki Emevîlerin saltanat dinciliği hesaplarına uyarlanmış bir anlayıştır-Hz. Âişe’nin, Peygamberimiz tarafından eş olarak istendiği zaman 6 yaşında olduğunu söylemektedir.

Bu açık bir saptırmadır, tarihsel gerçeklere ve belgelere aykırıdır. Bunun böyle olduğunu, biz, <ı style="mso-bidi-font-style: normal">‘Asrısaadet’in Büyük Kadınları’ adlı eserimizin ‘Hz. Âişe’ bahsinde (sayfa: 29-65), rahmetli Ömer Rıza Doğrul (ölm. 1952) üstadın çalışmalarını da değerlendirerek ispatlamış bulunuyoruz.

Şimdi, anılan eserimizdeki verilerden hareketle, meseleyi iki
    Üye olmadan linkleri göremezsiniz üye olmak için hemen tıkla! Click here to register] halinde bir kez daha açıklığa kavuşturalım:

1. Geleneksel iddianın söylediklerinin aksine, Hz. Âişe’nin doğumu, nübüvvetten (Hz. Muhammed’e peygamberliğinin bildirilişinden) 4 yıl sonra değil, nübüvvetten 6 yıl öncedir.

Anlaşılan o ki, geleneksel Emevî tezgâhı, Hz. Âişe’nin yaşında, daha baştan on yıllık bir küçültme yapmaktadır.

Kesin olarak bilmekteyiz ki, Hz. Âişe, peygamberimizin kendisiyle evlenme iradesini ortaya koyduğu tarih, peygamberliğin gelişinden tam on yıl sonradır. Peygamberimiz bu isteğini, Âişe’nin babası ve peygamberimizin yakın dostu Hz. Ebu Bekir’e açtığı zaman, Ebu Bekir ona şunu söylemiştir:

“
    Üye olmadan linkleri göremezsiniz üye olmak için hemen tıkla! Click here to register], Âişe’yi akrabamdan Mut’ım’in oğlu Cübeyr’e söz verdim. Eğer onlar bu isteklerinden vazgeçerlerse, Âişe’nin sizinle evlenmesini ancak o zaman düşünebilirim.”

Kaynakların bu konu ile ilgili kayıtlarını izlemeye devam edelim:

Mut’ım ailesi, Müslüman olmamış bir aileydi. Hz. Peygamber’e ve İslam’a karşı idiler. İslam öncesi dönemde kızını istedikleri Ebu Bekir, İslam’ın gelişi üzerine bu dine girmiş, Hz. Muhammed’in yakın dostları arasında yer almıştı.

Putperest kalmayı sürdüren Mut’ım Ailesi’nin hanımı, oğullarının Müslüman bir kızla evlenmesine karşı çıkıyor, şöyle diyordu:

“Bu Müslüman
    Üye olmadan linkleri göremezsiniz üye olmak için hemen tıkla! Click here to register] evime girerse oğlumu dininde eder. Buna izin veremem.”

Hz. Ebu Bekir’in, putperest akrabasına kızını
    Üye olmadan linkleri göremezsiniz üye olmak için hemen tıkla! Click here to register] olarak vermeyi kabulünün, Ömer Rıza’nın da belirttiği gibi, onun İslam’a girişinden sonra olabileceğini kabul mümkün değildir. Ebu Bekir gibi bir peygamber dostunun, kızını bir putperest aileye gelin göndermesini düşünemeyiz.

O halde, Âişe ile ilgili verilen evlilik sözü, Ebu Bekir’in Müslümanlığı kabulünden öncedir ve bu da gösterir ki, Âişe, daha babası Müslümanlığa girmeden, birileri tarafından gelin olarak istenecek bir yaştadır.

Ebu Bekir ailesi, putperest akrabalarına İslam öncesi devirde verdikleri sözün geçersiz kılınması için, akrabası Mut’ım’ın bir adım atmasını beklemiştir.

Ve o adım, Mut’ım ailesinin hanımı tarafından atılmış, Âişe’nin serbest kalması bu sayede gerçekleşmiştir.

Kısacası, tarihsel belgeler gösteriyor ki, Hz. Âişe, Peygamberimiz tarafından eş olarak istendiğinde, en az 14, 15 yaşındadır.

2. Hz. Âişe’nin Peygamberimizle nikâhlanması, Peygamberimiz tarafından istenmesinden üç yıl sonradır.

Bu noktada ittifak var.

O halde,
    Âişe’nin, Peygamber evine eş olarak girdiği sırada 18-19 yaşlarında olması gerekiyor.

Gerçek budur.

Bunun aksi iddia ise Arap-Emevî kodamanlarıyla İslam düşmanı Batılı oryantalistlerin yalanlarıdır.

Emevî-oryantalist ortak yalanları, hesapları her elverdiğinde Batılı kodamanlarla işbirliğine giren dinci takımının işine yaradığı için, İslam’ın ve dindarların aleyhine olmasına rağmen, yaşatılmaktadır.

Bunda şaşılacak bir yan göremiyoruz.

Dinci taife, bugün İslam’ın ve Müslümanların aleyhine olduğunda kuşku bulunmayan birçok meselede Hıristiyan Batı emperyalizmi ile işbirliği yapmıyor mu?

Bugünkü siyaset dinciliği tarafından sadakatle yürütülen Ilımlı İslam ve BOP ile ilgili işbirliği, dinler arası diyalog beraberliği bunun çarpıcı örneklerinden bazıları değil midir?

Ne diyor yaşar nuri:

"Bunun aksi iddia ise Arap-Emevî kodamanlarıyla İslam düşmanı Batılı oryantalistlerin yalanlarıdır."

Seni tarif ediyor yani!!!!

Banned
    Konular
    45
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tecrübe Puanı
    0
    "Bunun aksi iddia ise Arap-Emevî kodamanlarıyla İslam düşmanı Batılı oryantalistlerin yalanlarıdır."

Altına imzamı atıyorum
    Buhari denen densizi işaret ediyor
    bir insan(buhari- müslim vd.) peygambere 6 yaşındaki kızla evlendi diyorlar deyip bunu kitabına alıyorsa ona yalancı demek değil her türlü hakaret vaciptir lakin bura yeri değildir
    Buharinin zehrinden kurtulun

- - - Updated - - -

ha tabi en iyi ihtimalle 20 yaşındaki biri ile 45-50 yaşındaki biri evleniyor
    şu halde bir müslüman bu durumda olanlarla alay etmesin dikkat etsin

Dost Bir Dost
    Konular
    721
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tecrübe Puanı
    3

Altına imzamı atıyorum
    Buhari denen densizi işaret ediyor
    bir insan(buhari- müslim vd.) peygambere 6 yaşındaki kızla evlendi diyorlar deyip bunu kitabına alıyorsa ona yalancı demek değil her türlü hakaret vaciptir lakin bura yeri değildir
    Buharinin zehrinden kurtulun

- - - Updated - - -

ha tabi en iyi ihtimalle 20 yaşındaki biri ile 45-50 yaşındaki biri evleniyor
    şu halde bir müslüman bu durumda olanlarla alay etmesin dikkat etsin

Buhariyi değil senin gibileri tarif ediyor.

o BİRİ dediğin müslümanların Peygamberi, daha önce de uyardım, uslubuna dikkat et.

Laik de olsa nickine MÜSLÜMAN yazıyorsun sonra da gelip burada Hazreti Peygamberden BİRİ diye bahsediyorsun, hadsizlik yapma.

+ Cevap Ver

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)