User Tag List

+ Cevap Ver
2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Soru

karesi beyliği - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye Bir Dost
    Konular
    220
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tecrübe Puanı
    3

Soru

Soru:bir şeyi merak ediyorum saidi nursi okuma yazması yok denecek kadar az ve cahil biriydi deniliyor peki bu risaleleri nasıl yazmış bunu hep merak ettim bilgin var mı

Cevap:Okuma yazması olmayan cahil olarak bahsedilmiyor ki - Takip etmesi gereken usül ve islami adabı takip etmediğinden megalomanyak -- İmamı Rabbaniye bu devirde yaşasa idi risale yazardı ben odevirde yaşasam mektubat yazardım diyecek kadar kibirli -- Nasıl yazdıya gelince hayal dünyasından esinti demek doğ...ru olur çünki kendine has tarzında kime ne faydası olduğu tartışılır - Hangi fıkıh bilgisini, hangi iman konusunu açığa kavuşturduğu belli değildir - Okuyanların kafasını karıştırmaktan öte gitmeyen bilgi okuyanı tatmin ettiyse o onun sorunu.
    Hangi meseleyi çözmüş - Neyi karara bağlamış - Şahsına münhasır neyi varmış - Önemli görülen konuları neymiş onu bilmek isteriz. -- Yoksa karmakarışık anlaşılmayan şeyde gizem aramaya gerek yok. – Önderlerine örnek aldıklarına bakmak lazım, şahsi fikirleri aykırı fikirleri varmı görmek ve bilmek lazım – Abduh gibi Efgani gibileri Ali suavileri beğenip beğenmediğini haklarında ne düşündüğünü bilmek lazım . İman herkese teslim edilecek kadar hiç ucuz olmadı.

manifesto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör Bir Dost
    Yer
    Kocaeli
    Konular
    1073
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tecrübe Puanı
    10
    Alıntı karesi beyliği Nickli Üyeden Alıntı Üye olmadan linkleri göremezsiniz üye olmak için hemen tıkla! Click here to register]
    Soru:bir şeyi merak ediyorum saidi nursi okuma yazması yok denecek kadar az ve cahil biriydi deniliyor peki bu risaleleri nasıl yazmış bunu hep merak ettim bilgin var mı

Cevap:Okuma yazması olmayan cahil olarak bahsedilmiyor ki - Takip etmesi gereken usül ve islami adabı takip etmediğinden megalomanyak -- İmamı Rabbaniye bu devirde yaşasa idi risale yazardı ben odevirde yaşasam mektubat yazardım diyecek kadar kibirli -- Nasıl yazdıya gelince hayal dünyasından esinti demek doğ...ru olur çünki kendine has tarzında kime ne faydası olduğu tartışılır - Hangi fıkıh bilgisini, hangi iman konusunu açığa kavuşturduğu belli değildir - Okuyanların kafasını karıştırmaktan öte gitmeyen bilgi okuyanı tatmin ettiyse o onun sorunu.
    Hangi meseleyi çözmüş - Neyi karara bağlamış - Şahsına münhasır neyi varmış - Önemli görülen konuları neymiş onu bilmek isteriz. -- Yoksa karmakarışık anlaşılmayan şeyde gizem aramaya gerek yok. – Önderlerine örnek aldıklarına bakmak lazım, şahsi fikirleri aykırı fikirleri varmı görmek ve bilmek lazım – Abduh gibi Efgani gibileri Ali suavileri beğenip beğenmediğini haklarında ne düşündüğünü bilmek lazım . İman herkese teslim edilecek kadar hiç ucuz olmadı.
    Üstad hakkında bu denli bağnaz yorumlar cevaplar nereden çıkıyor merak ettim? karasi bu cevaplar senin mi yoksa bir kaynaktan alıntı mı?
    Risale-i Nurlar bugün yeryüzünde Kutsal kitaplardan sonra en çok okunan kitaplardan biri. İman hakikatleri üzerine eşi benzeri yazılamamış bir kaynak. Bir ikinci örneği de yok. Bediüzzaman'ın hayatında şahsıyla alakalı bir kibir yok ancak konu Risale-i Nur olunca bu konuda nurların gerçek değerini asla inkar etmemiş ve hak ettiği iltifatı yapmış.
    Siz kime neye hizmet ediyorsunuz insanlığa ne faydanız olmuş onu bilmek isteriz. Yoksa ah ihlas vah ihlas diyerek binlerce insanın parasını çalan hırsızların peşinden gitmek size bir şey kazandırmaz.
    Hiçbir ordu, zamanı gelmiş bir düşünceye karşı koyamaz. VİCTOR HUGO

+ Cevap Ver

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)