User Tag List

+ Cevap Ver
4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Redyellow'un Kervan'ı 1875 (08.04.2017) Irak ırak değil!!

redyellow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dost Bir Dost
    Konular
    676
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tecrübe Puanı
    3

Redyellow'un Kervan'ı 1875 (08.04.2017) Irak ırak değil!!

Üye olmadan linkleri göremezsiniz üye olmak için hemen tıkla! Click here to register]

Üye olmadan linkleri göremezsiniz üye olmak için hemen tıkla! Click here to register]

Akpli Elitaş "füze saldırılarının devamı gelmeli" diyor.

C.başkanı sözcüsü kalın "esat rejimine verilmiş olumlu bir cevap" diyor.

Akpli başbakan yardmcısı "olumlu buluyoruz" diyor.

C.başkanı Erdoğan “olumlu ama yeterli değil” diyor.

Akp ful olarak amerikanın suriye saldırısını onaylıyor, hatta devam etsin diyorlar, hatta yeterli değil diyorlar.

Devlet bahçeli de “operasyon olumlu ve yerindedir” diyor.

İyi de günlerdir meydanlarda haçlı ittifakııııııı diye bağıranlar bunlar değil miydi?

Hem haçlılardan, haçlı ittifakından söz edip hem de amerikanın suriyeye saldırmasına destek vermek ikiyüzlülük olmaz mı?

Ekonomi bakanı doların hafta başında normal seyrine döneceğini belirtmiş.

3 liraya düşecek diyorlardı, dolar 3.75 civarında şu an.

Müthiş biliyorlar bu işi canımmmmmm!

Akp gibi İTrail de abdnin suriye saldırısına tam destek vermiş.

Hiç şaşırtıcı değil.

Bekir bozdağ "amerikadan kılıçdaroğluna mail geldi" demişti.

Kılıçdaroğlu bu sözlere "Mail onun elinde niye açıklamıyor? Takip etmiyorsa bana mail geldiğini nereden biliyor o zaman? Ben gelmediğini söylüyorum. O da açıklasın beni mahcup etsin. Adalet Bakanı’na yakışmaz yalan söylemek. " diye cevap veriyor.

bekir bozdağa yalancı diyor yani.

"David Keynes’ten bir mail geldi. Partiye geldi bana değil. Bana gelen bir mail yok. Bunu aldık 19 Ekim 2016’da Başbakanlık Müsteşarlığı’na verdik. Adalet Bakanı arzu ediyorsa Başbakanlık Müsteşarı’na sorabilir. Sayın Aytun Çıray’a gelen bir mail vardı. ‘Hemen gidip İzmir’deki Cumhuriyet Savcılığı’na verin’ dedik. Sayın Aytun Çıray da verdi. Şimdi Sayın Bekir Bozdağ’dan cevap istiyorum. Bana gelen mail’i bir açıklasın, ben de öğrenmiş olayım. Yalan söylemek bu kadar kolay olmamalı. Açıklamazsa istifa etmesi lazım. Bana iftira ediyor. Bu kadar açık söylüyorum istifa etmesi lazım. Onuru ve haysiyeti varsa ya açıklar, açıklamazsa istifa eder." devam ediyor.

Bu durum gerçekten ilginç.

Eğer bozdağ doğru söylüyorsa kılçdaroğlunun mailini takip ediyorlar demektir.

Yok gerçekten kılıçdaroğlunun dediği doğruysa bu durumda da ülkenin adalet bakanı yalan söylüyor demektir.

"Zonguldak'ta, 16 yaşındaki lise öğrencisi kız M.M. ile cinsel ilişkiye girip video çekerek görüntüleri arkadaşları arasında yaydığı iddiasıyla tutuksuz yargılanan 17 yaşındaki B.K., 2 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırılırken hükmün açıklanması geri bırakıldı."

Haber aynen böyle.

Böyle bir ahlaksızlığa, böyle bir şerefsizliğe bu kadar basit, kıytırık bir ceza veriliyor, onu da uygulamıyorlar, erteliyorlar.

Bu nasıl bir yargı, bu nasıl bir hukuk yahu???

Pes, hakikaten bazen pes ediyorum bu haberlere.

Abd saldırısından esat rejiminin önceden haberinin olduğu, vurulan havaalanını önceden boşaltılıdğı ve abdnin boş havaalanını vurduğu yönünde iddialar var.

Akdeniz’ den Suriye’ye füzeler ateşlendiğinde Rusya’nın Suriye’de konuşlandırdığı S-300 ve S-400 hava savunma sistemi bataryalarının neden karşılık vermediği de sorgulanıyor.

İşlemediği mi işletilmediği mi?

Olabilir mi?

Bu bir komplo teorisi de olabilir ama asla böyle bir şey olmaz da diyemem, abd denen şeytandan her türlü pislik beklenir.

Beklemek lazım, sis, duman biraz aralansın.

Bu arada abd füzeleri ateşlendiğinde onları karşılamak üzere suriyede konuşlandırılan ve TÜRKİYENİN DE ALMAK İSTEDİĞİ o rus s-400 füzelerine çok fazla güvenmemek gerektiğini de umarım bizim yetkililerimiz akıllarının bi kenarına sokarlar.

Tabi “natoya müthiş goooool”, “rusyadan s-400 füzeleri alıyoruzzzz” diye yayın yapan hükümet medyası da yeniden düşünsün.

Türkiye ne abdye ne Moskoflara güvenmemeli.

Türkiye füzesini de uçağını da silahını da kendi üretmeli.

Bunu yapabiliyorsan devletsin, bunu yapamıyorsan başkasının silahına muhtaçsan devlet değilsin.

Bu kadar.

Rusya "abd ile savaş aramak kaldı" açıklaması yapmış.

Ben bu açıklamaların, bağırıp çağırmaların hiç birisine inanmıyorum.

Hepsi tiyatro.

Atalarımızın dediği gibi: İT İT’İ ISIRMAZ!

Bunlar hırlıyor gibi görünürler arka planda bir yerleri bölüşürler.

Avukatı fetöden tutuklandı diye haber yapılan meral akşener yalanlamaya devam ediyor.

"benim avukatım değil ama erdoğanın dört yaveri de fetöcü" demiş.

Özellikle akp medyası neden akşener hakkında sürekli yalan haber yapıyor_?

MÜSLÜMANLAR bir meselesini daha abd'nin vicdanına bırakmış durumda diyor gazete ve IRAK IRAK DEĞİL diyor.

Vicdanı olanlara sesleniyor...

Vicdanını amerikaya satmamışlara sesleniyor.

GÜNÜN SÖZÜ:

Amerikadan nefret ediyorum, ama daha çok Amerikanın VİCDANINA SIĞINANLARDAN nefret ediyorum!

Şehit Seyit Kutup

Seyfullah. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tecrübe Puanı
    0
    • Amerika'nın doğrudan bir ülkeye (herhangi bir gerekçe üreterek) saldırabildiğini bir kere daha anımsamış olduk.
    • Beraberinde bu saldırının Amerika'nın Esad ile kapıları kapattığı bir saldırı olduğunun da farkındayız.

Yani zalim kukla bir diktatörün Rusya ve İran hükümetleri aksine Amerika tarafından dışlandığına resmen tanık olduk. Dünya kamuoyuna böyle yansırken işin arkasında tersi olduğunu düşünmek de paranoyakça olur. Zaten Esad ile Amerika arasında olan gerilim yeni bir isim bulmuş oldu.
    Gelelim konumuza; Hükümet bu konuda açıklama yapmakta aceleci olmak zorundaydı. Çünkü yıllardır Esad ve PYD konusunda attığı adımlarda sahada bu bahsettiğimiz vicdansız ama dünya devi ülkeler tarafından yalnız bırakıldı. Ve şu an kendi lehine bir durum gelişti. Bu avantajı gündemde tutmak ve savunmak 5 yıllık Suriye politikasının zaruri bir gereğiydi. Ve açıklamaların sığınmacı değil talepkar olduğu ortadadır. Yani siz perspektifi dar tutmuşsunuz. Hadi Irak'a giriyoruz demekle girecek bir ülke olmadığımızı herkes biliyor

Ben bir konuda size zaman ayırıp açıklama yaptım. Diğer konuları da okuyanlara bırakıyorum. Her bulduğu argümana bilmeden/irdelemeden sarılmak ve "aha bu konuyu da kulllanmam lazım" mantığı insanı defalarca hata içerisine düşürür.

Bütün haberlerinizin içeriği sadece hükümet aleyhinde konuşmak ve bunu insanlara anlatmak. Belki deşarj olmak için belki başka bir siyasi oluşumun propagandası için yapıyorsunuz. Fakat bunu her önünüze gelen konuda yapmanız haberlere dar taraflardan bakılmasına sebep oluyor. Ayrıca olayları olduğu gibi değerlendirememek sizi de yıpratacaktır. Çünkü baktığınız her yer, okuduğunuz her haber size hep aynı mesajı veriyor olsa gerek.
    Saygılarımla,

TETKAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dost Bir Dost
    Konular
    129
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tecrübe Puanı
    3
    Alıntı Seyfullah. Nickli Üyeden Alıntı Üye olmadan linkleri göremezsiniz üye olmak için hemen tıkla! Click here to register]
    • Amerika'nın doğrudan bir ülkeye (herhangi bir gerekçe üreterek) saldırabildiğini bir kere daha anımsamış olduk.
    • Beraberinde bu saldırının Amerika'nın Esad ile kapıları kapattığı bir saldırı olduğunun da farkındayız.

Yani zalim kukla bir diktatörün Rusya ve İran hükümetleri aksine Amerika tarafından dışlandığına resmen tanık olduk. Dünya kamuoyuna böyle yansırken işin arkasında tersi olduğunu düşünmek de paranoyakça olur. Zaten Esad ile Amerika arasında olan gerilim yeni bir isim bulmuş oldu.
    Gelelim konumuza; Hükümet bu konuda açıklama yapmakta aceleci olmak zorundaydı. Çünkü yıllardır Esad ve PYD konusunda attığı adımlarda sahada bu bahsettiğimiz vicdansız ama dünya devi ülkeler tarafından yalnız bırakıldı. Ve şu an kendi lehine bir durum gelişti. Bu avantajı gündemde tutmak ve savunmak 5 yıllık Suriye politikasının zaruri bir gereğiydi. Ve açıklamaların sığınmacı değil talepkar olduğu ortadadır. Yani siz perspektifi dar tutmuşsunuz. Hadi Irak'a giriyoruz demekle girecek bir ülke olmadığımızı herkes biliyor

Ben bir konuda size zaman ayırıp açıklama yaptım. Diğer konuları da okuyanlara bırakıyorum. Her bulduğu argümana bilmeden/irdelemeden sarılmak ve "aha bu konuyu da kulllanmam lazım" mantığı insanı defalarca hata içerisine düşürür.

Bütün haberlerinizin içeriği sadece hükümet aleyhinde konuşmak ve bunu insanlara anlatmak. Belki deşarj olmak için belki başka bir siyasi oluşumun propagandası için yapıyorsunuz. Fakat bunu her önünüze gelen konuda yapmanız haberlere dar taraflardan bakılmasına sebep oluyor. Ayrıca olayları olduğu gibi değerlendirememek sizi de yıpratacaktır. Çünkü baktığınız her yer, okuduğunuz her haber size hep aynı mesajı veriyor olsa gerek.
    Saygılarımla,
    Kimyasal saldırıyı ESAD'ın yaptığını nereden biliyoruz? Bunu kim söyledi size? Irak'ın elinde kitle imha silahı var diyenler gibisiniz hiç bir farkınız yok. Esad'ı devirince elinize ne geçecek? Saddamı ABD devirdi sonuç ne?? Kürtler Kürdistanı kurdu Şiiler Irak'ı böldü. Şimdi sıra Suriye'de ve sizin gibi cahil insanlar ise hala ESAD demekle Esad'ı suçlamakla meşgul.. Arap şehri El Bab'a asker göndereceğinize Türk şehri Kerkük'e asker gönderin. Kürtler orta doğuda ABD ve Rusya desteği ile işgal yürütüyor sizler de Arap devletlerini yıkmakla övünüyorsunuz.

redyellow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dost Bir Dost
    Konular
    676
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tecrübe Puanı
    3
    Alıntı Seyfullah. Nickli Üyeden Alıntı Üye olmadan linkleri göremezsiniz üye olmak için hemen tıkla! Click here to register]

Saygılarımla,
    Hükümetin aleyhine yazdığım ama YANLIŞ olan ne var?

+ Cevap Ver

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)