Üye olmadan linkleri göremezsiniz üye olmak için hemen tıkla! Click here to register]

Üye olmadan linkleri göremezsiniz üye olmak için hemen tıkla! Click here to register]

Kuzey ırak-barzani-referandum gerginliği devam ediyor.

Referandum tüm tepkilere rağmen başladı, oylar veriliyor.

Erdoğan "sınırları kapatıyoruz" diyor, "vanalar bizde, petrolü nereye satacak?" diyor, "BİR GECE ANSIZIN GELEBİLİRİZ" diyor.

Binali yıldırım "savaşa felan girmiyoruz ama tedbir alıyoruz" diyor.

Barzani “referandum yapıyoruz ama hemen yarın 26 eylülde bağımsızlık ilan edecek değiliz” diyor.

Daha önce de yazmıştım, bir gece ansızın gelebiliriz sadece BİR ŞARKIDIR, gerisi hamasi nutukdur.

Musulu, Kerkükü vs. BU Türkiyeye yedirmezler!

Amerikaya “teröristlere silah veriyorsunnnnnn” diyoruz, sonra reisi cumhur amerikaya gidiyor AHA REİS HESAP SORACAKKK diyoruz, bi bakıyoruz 11 MİLYAR DOLARLIK ihale veriyor abdye!

Bu türkiyeye musulu, kerkükü yedirmezler!

Sadece BİR GECE ANSIZIN GELEBİLİRİZ şarkısını söyleriz!

Musulun ve Kerkük’ün SÜLEYMAN ŞAH TÜRBESİ GİBİ bir gecede taşınma imkanı olsaydı belki onu yapardı akp!

Binali yıldırım dün gazetecilerle buluştu.

cnntürk, ahaber, kanalB, habertürk, ntv gibi bir çok kanal aynı anda yayındaydı.

Yine teogun kaldırılması bölümü ilginçdi.

Binali yıldırım "TEOG kalkınca bütün öğrenciler büyük bir bayram havasında, benim torunum da 'Dede teşekkür ederim TEOG’u kaldırdın' dedi" diyor.

Keşke torununa o teog denen şeyi getirip öğrencilerin, velilerin, bu milletin başına bela eden o beceriksiz partiyi ve yöneticilerini de anlatsaydı!!!!

İçişleri bakanı Süleyman Soylu, bundan sonra pasaport ve ehliyeti nüfus idaresinin vereceğini belirterek, "Trafikteki tescili de 2018 Mart'ına kadar noterlere vereceğiz" demiş.

Pasaport ve ehliyet nüfus idaresi, trafik tescil belgesi de noterden olacak yani.

Bir kaç sene sonra TEOG olayında olduğu gibi "ulan bunu kim yaptı, vatandaşa yazık" vs. demezlerse hayırlı olsun!

Teog kaldırılıyor ya, onun yerine getirilmesi için 3 çözüm üzerinde çalışılıyormuş, binali yıldırım öyle diyor.

Bu 3 çözüm herhalde:

1- recep,
2- tayyip,
2- erdoğan

!!

Bir video var aşağıda.

Erdoğanın ekonomi başdanışmanı yğit bulut konuşuyor ve aynen "KUZEY IRAK İKİ SENE İÇİNDE REFERANDUM YAPACAK VE TÜRKİYEYE BAĞLANMA KARARI ALACAK" diyor.

Dinleyenler de çılgınlar gibi alkışlıyor!

Adam işi biliyormuş gerçekten değil mi? kuzey ırakta referandum yapılıyor!

!!!!

İçişleri bakanı süleyman soylu "İNSANSIZ hava araçlarıyla yaptığımız operasyonlarda BİR ŞEHİT BİLE VERMEDİK" demiş!

İNSANSIZ araçta şehit vermemekle övünen bir içişleri bakanımız var!

Ne mutlu bize!

Ayrıca bakan aynı konuşmada "bu sistemi bugüne kadar engelleyen unsur kimdi ve neydi?" diye sormuş.

Kim olacak, Saadet partisi hükümetidir!!!

15-16 senedir bu ülkeyi TEK BAŞINA yöneten saadet partisi!! Versin hesabını değil mi bakan???

Cumhuriyet gazetesi davasına devam edildi, Kadri Gürsel hakkında tahliye kararı çıktı.

Geçenler de sözcünün internet sorumlusu tahliye edilmişti.

Önce büyük gürültülerle tutukluyorlar, haiinnnn, felancıııı, feşmekancıııı diyorlar, sonra birer birer tahliye oluyor insanlar.

Sırf bu insanlar için söylemiyorum, genel söylüyorum:

İNSANLAR hakkında elinizde mahkumiyet gerektirecek, suçlu olduklarına dair KESİN belge, delil vs. yoksa insanları niye tutukluyorsunuz?

Niye aylarca insanları cezaevinde yatırıyorsunuz, kamu oyunda onlarca suçlama ile karşı karşıya bırakıyorsunuz?

Tutuklayacak kadar elinizde delil, belge varsa niye salıyorsunuz??

Bu gibi olaylar insanların YARGIYA OLAN İNANCINI zedeliyor.

Kuzey ırakta referandum yapıldı, ilk sonuçlara göre yüzde 93 EVET, yüzde 7 HAYIR çıkmış.

Ve kutlamalar.

Ve kutlamalarda İTrail terör devletinin bayrağı.

Ve ABD!

SÖZDE referanduma karşı olan abdnin kürdistan elçisini!! bile belirlediği haberi var!

Dünyanın neresinde olursa olsun herhangi bir köşede karışıklık varsa, anarşi varsa, terör varsa, olay varsa, şeytanlık varsa orda mutlaka ama mutlaka büyük şeytan abd ve yavrusu İtrailin parmağı vardır!

Fazla yoruma bile gerek yok değil mi?