Bizim hükümet programımızda da var. En iyi okul eve en yakın okuldur. Bunun için bütün okullarımızı kaliteli hale getirirsek bu adrese dayalı kayıt sistemini de hayata geçirebiliriz. Bizim yaptığımız sınav sonucuna göre bir kısım öğrenciyi evine yakın okula gönderebiliriz.

Kaynak: Üye olmadan linkleri göremezsiniz üye olmak için hemen tıkla! Click here to register]

Dertleri eğitim falan değil. Öğrenciler servislere binip km lerce yol aldıktan sonra okullarına gitmekten elbette mutlu değiller. Ama sen okullar arasında dağ gibi eğitim farkını kaldırmamışsın.

Eğer bütün okullarda hemen hemen aynı kalitede eğitim verirsen o zaman öğrenciyi en yakın okula gönderebilirsin ama şuan böyle mi?

Tek dertleri İMAM HATİP liselerine gidep kalitesiz öğrenciler. İHL LER eğitimde sıralamada en dipte. Veliler ve zeki öğrenciler İHL lere gitmek istemiyor oysa bunların amacı İHL ye yakın konumda ki bütün öğrencileri zoraki olarak orada ki İHL ye kayıt yaptırmak. Böylece zeki öğrenciler de mecburen İHL ye kayıt yapmış olacak. İşte bütün dertleri bu.

İHL lisesinde okuyanlar bizim çocuğumuz da diğer liselerde ki kimin çocuğu GAVUR çocuğu mu?

Kafaları ilkel olan tipler ne yazık ki eğitimin içine ettiler.